Asteroida B-612W książce Antoine'a de Saint-Exupéry'ego Mały Książę zamieszkiwał asteroidę B-612. "Planeta" naszego synka, czyli jego pokoik też nie jest za wielka, jednak jak w bajce - mieści wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. No, prócz wulkanów ;)

   

Pomysł na aranżację pokoju był dość oczywisty, bo historia Małego Księcia, to ulubiona książka mamy Oskara. Niestety trudno było kupić jakieś elementy wystroju z tym motywem. Z drugiej jednak strony, pośród innych pokoików małych chłopców urządzonych w stylu bajek "Autka", "Bob Budowniczy" czy "Kubuś Puchatek" (nic nie ujmując temu ostatniemu), pokój synka wyraźnie się wyróżnia. Także z tego powodu, że większość rzeczy była robionych własnoręcznie lub na zamówienie.Lampa samolot to "hand made by parents", podobnie ozdobna okiennica i wzór fototapety na szafie. Pozostałe przedmioty z książkowymi obrazkami to dzieło Pani Katarzyny, która wykonuje własnoręcznie przepiękne prezenty dla dzieci. Są one malowane i ozdabiane techniką decuopage, a każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju - dopasowany kolorystycznie do pokoiku dziecka i dopracowany w najmniejszych szczegółach!   

Pani Katarzyna wykonuje głównie personalizowane skrzynki na chrzciny, roczek, urodziny, ale też osiemnastki, wesela czy skrzynki na telegramy z wesela. Są to tzw. kuferki wspomnień na różne pamiątki z dzieciństwa, np. mleczne ząbki, opaskę ze szpitala, pierwszy kosmyk włosów. Doskonale sprawdzają się jako prezenty dla małych dzieci, bo do przegródek można włożyć różne drobiazgi. Nie tylko te, które przydadzą się później, ale też te najpotrzebniejsze dla malucha, np. łyżeczkę na ulubioną kaszkę, haftowaną kostkę sensoryczną na zabawę, woreczek na pierwszy loczek, konika bujanego na półeczkę czy rękawiczki na zimne rączki.   

Więcej przedmiotów wykonanych przez Panią Katarzynę można zobaczyć, a także kupić na poniższych stronach:


Serdecznie polecamy! :) 


Share this:

0 komentarze:

Prześlij komentarz